Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

İzmir Barosu’nda Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

18.01.2018
A+
A-
İzmir Barosu’nda Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

İzmir Barosu çalışanlarının örgütlü olduğu Tez Koop İş Sendikası ile İzmir Barosu arasında bir süredir görüşmeleri devam eden toplu iş sözleşmesi Baro’da düzenlenen törenle imzalandı. İmza törenine, İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, Baro Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, Baro Genel Sekreteri Av. İlke Erol, Baro Saymanı Av. Muammer Erçoban, Tez-Koop-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Caner Fırat, Türk İş 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım ve Baro çalışanları katıldı.

İmza töreninde konuşan Tez-Koop-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Caner Fırat, Türkiye’de işçilerin şartları her geçen gün kötüye giderken İzmir Barosu ile yapılan her sözleşmede önemli kazanımlar elde ettiklerini belirtti. Fırat, “bir önceki sözleşmede çalışanların ücretlerini netten brüte götürmenin üzerine, bu sene de enflasyonun çok çok üzerinde bir sözleşmeye imza atıyoruz. Bu süreçte gerek İzmir’deki işçi hareketlerine katkı sağlayan, gerekse İzmir Barosu çalışanlarına değer veren İzmir Barosu Başkanıma ve Yönetimi’ne canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Türk İş 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım ise İzmir Barosu’nun çalıştırdığı insanlara saygı duyan, emeğe saygı duyan ülkenin birlik ve bütünlüğünden yana, İzmir’in menfaatlerinden yana her türlü mücadeleyi verdiğini söyleyerek, imzalanan sözleşmenin çalışanlar ve Baro için hayırlı olmasını diledi.

Emekten yana tavrımız her koşulda devam edecek

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan ise toplu sözleşme çalışmalarını yürüten Baro Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, Baro Genel Sekreteri Av. İlke Erol ve Baro Saymanı Av. Muammer Erçoban’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında bir önceki sözleşmede çalışanların maaşlarını netten brüte çevirerek bir ilki gerçekleştirdiklerini, bu dönemde de İzmir Barosu’nun şartlarının sonuna kadar kullanarak Baro çalışanları lehine en iyi sözleşmeyi imzalamak için çalıştıklarını ifade etti. “İzmir Barosu olarak 8500 avukat ve 1200 stajyer avukat olmak üzere yaklaşık on bin meslektaşımıza hizmet veriyoruz. Meslektaşlarımıza yönelik yapmış olduğumuz hizmetlerle ve meslektaş odaklı projelerimizle Baro’nun avukat için olduğunu gösterdik. Tüm bunları tek başımıza yapmamız mümkün değildi. Bu hizmetleri baro personelimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Yapılan toplu sözleşmenin birçok işyerine örnek olacağını düşündüğünü ifade eden Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu’nun emekten yana olan tavrının her koşulda devam edeceğini söyledi. İzmir Barosu’nun sendikalar başta olmak üzere sivil toplum örgütleri ile omuz omuza mücadele ederek Türkiye’nin sorunlarına sahip çıkacağını ifade eden Av. Aydın Özcan “Sadece meslektaşlarımızın değil, Türk halkının ve çocuklarımızın da geleceğine sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.