İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Gül; 15.700 Boşnak Çanakkale Harbinde Savaştı

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Gül; 15.700 Boşnak Çanakkale Harbinde Savaştı
Yayınlama: 17.03.2018
A+
A-

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, Türk milletinin dünyaya gücünü gösterdiği 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül Çanakkale zaferi nin 103 ncü yılında şu açıklamayı yaptı; ‘’Dönemin zor şartları altında adeta imkânsızın başarıldığı Çanakkale zaferinin tarihte bir benzeri görülmemiş gerçek destandır.Türk ulusunun yok edilmesinin önünü kesmiştir. Türk milleti gücünü bütün dünyaya bu savaşla göstermiştir.

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferiyle, Dünyaya Türk milleti, Vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Bu zafer de Sancak tan gönüllü gelen 15.700 Boşnak ta Türk milletinin bağımsızlığı için kanını dökmüştür. Sancak’ta bulunan Novipazar’da kurulan askeri alım merkezine müracaat ederek Çanakkale savaşına katılan dedelerimizle gurur duyuyoruz.

‘Benim Dedemde Çanakkale savaşında savaşan Boşnaklardan bir tanesidir’

Çanakkale, geçmişimize ait bir zafer olmakla birlikte asıl önemi birlik ve beraberliğimizin gücünü göstermiştir.

Başta Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş kahramanlarımızı ve vatanını kendi canlarından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.’’ Dedi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.