İzmir Denizliler Derneği hemşerilik kültürünü devam ettirirken kültürel faaliyetleri de önemsemeye devam ediyor. Haftanın her salı günü kadınlar buluşarak halı ve kilim dokuması yaparak unutulmaya yüz tutulan kültürel mirasın taşıyıcısı haline geliyorlar. Gönüllü hocaların ve öğrencilerin bulunduğu grupta öğrenci sayısı da günden günden artmaya devam ediyor. Katılan öğrenciler yaptıkları çalışmaları daha sonra çanta ve kilim yaparak bu mirasın bir oluşum haline gelmesini istiyorlar.
![](https://www.egeyonhaber.com/wp-content/uploads/2024/02/WhatsApp-Image-2024-02-20-at-23.15.02-1024x1024.jpeg)