Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Jandarma kadınlara KADES’i anlattı

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE JANDARMA KOMUTANLIĞINA BAĞLI AİLE İÇİ ŞİDDETLE MÜCADELE VE ÇOCUK KISIM AMİRLİĞİ EKİPLERİ, İŞÇİ KADINLARA KADIN DESTEK UYGULAMASI’NI (KADES) TANITARAK, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURDU.

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE JANDARMA

Manisa’nın Salihli ilçesinde Jandarma Komutanlığına bağlı Aile içi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, işçi kadınlara Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) tanıtarak, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturdu.

Salihli’de jandarma ekipleri aile içi şiddet gören veya şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınların daha rahat ihbarda bulunabilmesi için geliştirilen KADES hakkında detaylı bilgi sahibi olunması ve uygulamanın daha etkin, doğru zamanda kullanılması için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekipler, Salihli Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve KADES Uygulaması Tanıtımı konularında bilgilendirme eğitim faaliyeti yapıldı.

Faaliyette kadınların telefonlarına KADES uygulaması indirilerek durumsal farkındalık oluşturmak amacıyla broşür dağıtımı yapıldı.