Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Katip Çelebi Üniversitesi kadrosunda 27 kişi akraba çıktı: 16’sı sınavsız atanmış!

İzmir’de faaliyet gösteren, Çiğli ilçesi sınırları içerisinde yer alan devlet üniversitesi Katip Çelebi Üniversitesi’nde kadroda bulunan 27 kişinin akraba olduğu ortaya çıktı. Akraba olan kişilerden 16’sı ise sınavsız olarak atandığı öğrenildi.

İzmir'de faaliyet gösteren, Çiğli

Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Saffet Köse, yönetim ve akademik kadrolardan 27 kişi arasında akrabalık bağı olduğunu açıkladı. Bu kişilerden 16’sının ise sınavsız olarak doğrudan şube müdürlüğü kadrolarına atandığı belirtildi.

Üniversitedeki akraba kadrolaşması, CHP Milletvekili Mahir Polat’ın TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesi üzerine ortaya çıktı.

Rektör yazılı olarak cevap verdi

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre Polat’ın soru önergesi üzerine Rektör Prof. Saffet Köse yazılı olarak şu cevabı gönderdi:

Şube müdürlüğünden daha üst görev niteliğinde bulunan kadrolardan 16’sının şube müdürlüğü kadrolarına sınavsız olarak atamasının yapıldığı; rektör, rektör yardımcısı, dekan ve öğretim görevlileri arasından tespit edilebilen 27 kişinin birbiri arasında akrabalık bağı bulunduğu görülmüştür.