Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kızılay’dan eğitime destek

MANİSA’NIN ALAŞEHİR İLÇESİNDE KIZILAY DERNEĞİ, SINAVLARA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM SALONUNUN KAPILARINI AÇTI. ÖĞRENCİLER PAZAR GÜNLERİ HARİÇ HERGÜN SALONDAN YARARLANABİLECEK.

MANİSA'NIN ALAŞEHİR İLÇESİNDE KIZILAY

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Kızılay Derneği, sınavlara hazırlanan öğrenciler için eğitim salonunun kapılarını açtı. Öğrenciler pazar günleri hariç hergün salondan yararlanabilecek.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde başta üniversite sınavları olmak üzere farklı sınavlara ve okul sınavlarına hazırlanan öğrenciler için en güvenli ve sakin ders çalışma yeri olan Alaşehir Halk Kütüphanesi’nin yetersiz gelmesi üzerine Alaşehir Kızılay Derneği devreye girdi. Kızılay Derneği eğitim salonu öğrencilere haftanın pazar günleri hariç her gün kullanmalarına açıldı. Ders çalışmak isteyen öğrenciler bundan böyle Kızılay Derneği eğitim salonunda ders çalışabilecekler.

Alaşehir Halk Kütüphanesi Müdürü Nilüfer Aydemir, “Özellikle Üniversite, KPSS başta olmak üzere, okul ders sınavları ve değişik sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin yanında kütüphanemizin kaynaklarından yararlanmak isteyenlerin yoğun olması nedeniyle salonumuz ihtiyacı karşılayamaz duruma geldi. Bizde değişik alternatifler arayarak, yeni bir alan oluşturmaya çalıştık. Bu talebimizi Kızılay Derneği Başkanı Nedim Yamak’a ilettik. Kızılay Derneği Başkanı Nedim Yamak talebimizi yerinde bularak, bundan böyle ders çalışmak için gelen öğrenci ve değişik meslek gruplarından vatandaşlarımız isterlerse burada da ders çalışabilecekler, Kızılay Derneği ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Alaşehir Kızılay Şubesinden gençlere tam destek

Alaşehir Kızılay Derneği Başkanı Nedim Yamak, “Alaşehir İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nde ders çalışmaya gelen gençler Kütüphane Müdürü Nilüfer Aydemir’e sınav sürelerinin yaklaşmasından dolayı kütüphanenin yetersiz geldiğini belirtip, kendilerine yeni bir çalışma salonunun oluşturulması talebinde bulunmuşlar. Kütüphane Müdürü Nilüfer Aydemir, bize bu taleplerini iletti. Bu süreçte öğrencilerimizi ve gençlerimizi yalnız bırakamayız, onlar bizlerin geleceğimiz. Bu nedenle derneğimizin eğitim ve çalışma salonunu haftanın pazar günü hariç her gün istedikleri zaman salonumuzu rahatlıkla kullanabilirler. İhtiyaç sahibi gençlerimiz ve öğrencilerimiz, güvenli ve sakin bir ortamda istedikleri gibi ders çalışabilirler.” dedi.

Ders çalışmak için gelenler sağlanan ortam ve ilgiden dolayı teşekkür etti.