Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kızılcaköy Şehit İdris Atalan Ortaokulu öğrencileri ‘The Little Prince’ projesi ile uluslararası iş birliği yaptı

AYDIN MERKEZ EFELER İLÇESİ’NE BAĞLI KIZILCAKÖY ŞEHİT İDRİS ATAALAN ORTAOKULU, LÜLEBURGAZ 8 KASIM ORTAOKULU İLE ROMANYA’NIN FLORENTİNA KENTİNDEKİ BİR OKULUN KURUCULUĞUNU YAPTIĞI “THE LİTTLE PRİNCE “ (KÜÇÜK PRENS) İSİMLİ AB DESTEKLİ E TWİNNİNG PROJESİNE ORTAK OLDU. ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE’Yİ KULLANARAK ON-LİNE ORTAMDA KENDİLERİNİ TANITTI.

AYDIN MERKEZ EFELER İLÇESİ’NE

Aydın merkez Efeler İlçesi’ne bağlı Kızılcaköy Şehit İdris Ataalan Ortaokulu, Lüleburgaz 8 Kasım Ortaokulu ile Romanya’nın Florentina kentindeki bir okulun kuruculuğunu yaptığı “The Little Prince “ (Küçük Prens) isimli AB destekli e twinning projesine ortak oldu. Öğrenciler İngilizce’yi kullanarak on-line ortamda kendilerini tanıttı.

Kızılcaköy ortaokulu Türkçe öğretmeni Özlem Seyhan Tütüncü rehberliğinde projeye hazırlanan öğrenciler, proje çerçevesinde hem kendilerini hem de köylerini ve Aydın’ı tanıtma fırsatı bulan öğrenciler adeta kültür elçisi gibi çalışacaklar.

Kızılcaköy Şehit İdris Atalan Ortaokulu, uluslararası bir proje olan “The Little Prince “ projesi kapsamında tüm ortaklarıyla uyum içinde sürdürdüğü çalışmaları kapsamında zoom üzerinden yapılan toplantıya katıldılar. Toplantıda farklı illerden ve ülkelerden öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini tanıtarak İngilizce “Çark “ etkinliğiyle çeşitli sorulara yanıt vererek farklı bir deneyim yaşadı.

Dünya genelinde farklı dillere çevrilmiş ve çok beğenilen Küçük Prens Kitabı, proje kapsamında ortakların kendi dillerinde okunacak. Öğrenciler kitaptaki karakterleri canlandıracaklar. Karakterlerin kostümleri geri dönüşüm malzemelerinden tasarlanacak.