Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kula’da toplanan kitaplar depremzede öğrencilere ulaştırılacak

KULA KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KOORDİNESİNDE BAŞLATILAN ‘KİTAP KÖPRÜSÜ’ PROJESİ KAPSAMINDA GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERDEN TOPLANAN 18 BİN 683 ADET KİTAP, DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞ OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILACAK.

KULA KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE

Kula Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde başlatılan ‘Kitap Köprüsü’ projesi kapsamında gönüllü öğrenci, öğretmen ve velilerden toplanan 18 bin 683 adet kitap, deprem bölgesindeki kardeş okullarda öğrenim gören öğrencilere ulaştırılacak.

Kula Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve ‘’Asrın Felaketi’’ olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen şehirlerdeki kardeş okullardaki öğrencilerin kitaba daha kolay erişimini sağlamak, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek için başlattığı ‘kitap Köprüsü’ projesi kapsamında Kula’da 18 bin 683 adet kitap toplandı. Toplanan kitaplar, vatandaşlara örnek olması açısından Kula Kaymakamlığı’nın bahçesinde Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir’in de bizzat katıldığı törenle açıldı. Gün boyu açık kalan sergiye vatandaşlardan da kitap desteği geldi. Bu proje kapsamında ilkokul düzeyindeki kitaplar Hatay, ortaokul düzeyindeki kitaplar Adıyaman ve lise düzeyindeki kitaplar ise Kahramanmaraş’taki kardeş okullara gönderilecek.