Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kuşadası’na üç gemiyle toplam 6 bin 590 turist geldi

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNE BU SABAH GELEN 3 KRUVAZİYER GEMİSİ, TOPLAM 6 BİN 590 TURİST GETİRDİ. GEMİLERDEN İNEN TURİSTLERİN BİR KISMI TURLARA KATILARA EFES ANTİK KENTİ VE MERYEMANA BAŞTA OLMAK ÜZERE ÖREN YERLERİNİ GEZERKEN, BİR KISIM DA İLÇEDE KALIP ALIŞVERİŞ YAPTI.

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNE BU

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bu sabah gelen 3 kruvaziyer gemisi, toplam 6 bin 590 turist getirdi. Gemilerden inen turistlerin bir kısmı turlara katılara Efes Antik Kenti ve Meryemana başta olmak üzere ören yerlerini gezerken, bir kısım da ilçede kalıp alışveriş yaptı.

Kuşadası Limanı’na bu sabah Malta bayraklı Mein Schiff 6, Norveç bayraklı Viking Jüpiter ve İtalya bayraklı Aida Blue adlı kruvaziyer gemileri geldi. Üç gemi ilçeye toplam 6 bin 590 turist getirdi. Gemiden inen yolcular, folklor gösterileri eşliğinde karşılandı. Turistlerin bir kısmı tur programı kapsamında Efes ve Meryemana turuna katılmak üzere otobüslerle ilçeden ayrıldı. Kalan turistlerin ise kent merkezinde gezip, kafe ve restoranlarda oturdu ve alışveriş yaptı. Dünya kruvaziyer turizminin yaklaşık yüzde 25’inin gerçekleştiği Akdeniz’de, Kuşadası’nı 2024 yılının sonuna kadar yaklaşık 625 kruvaziyerle 1 milyonun üzerinde yolcunun ziyaret etmesi bekleniyor.