Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kuyucak’ta atık getiren üretici sıvı gübre ile ödüllendirildi

AYDIN’IN KUYUCAK İLÇESİNDE, TARIMSAL FAALİYETLERDE ÇEVREYE DUYARLILIK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ADINA ÇALIŞMALAR SÜRERKEN ‘ATIKLARI TOPLAYALIM, ÇEVREYİ KORUYALIM’ ADLI İYİ TARIM UYGULAMALARI PROJESİ KAPSAMINDA KUYUCAK İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BOŞ ZİRAİ İLAÇ VE GÜBRE AMBALAJ ATIĞI GETİREN ÜRETİCİYE SIVI GÜBRE VERİLDİ.

AYDIN'IN KUYUCAK İLÇESİNDE, TARIMSAL

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde tarımsal faaliyetlerde çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik adına çalışmalar sürerken ’Atıkları Toplayalım, Çevreyi Koruyalım’ adlı iyi tarım uygulamaları projesi kapsamında Kuyucak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından boş zirai ilaç ve gübre ambalaj atığı getiren üreticiye sıvı gübre verildi.

Proje kapsamında hayata geçirilen program uygulanmaya devam ediyor. Ödüllendirme sistemiyle çiftçilere çevre bilincini artırma ve atık yönetimi konusunda farkındalık oluşturma hedeflenirken, aynı zamanda tarımsal faaliyetlerde kullanılan ambalaj atıklarının çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu çerçevede çiftçiler kullanılmış zirai ilaç ve gübre ambalajlarını toplamaları teşvik edilerek getirilen boş zirai ilaç ve gübre ambalaj kutusu karşılığında ödüllendiriliyorlar. Son olarak proje kapsamında Kuyucak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne 10 adet boş zirai ilaç ve gübre ambalaj kutusu getiren üreticiye 1 adet 1 litrelik sıvı gübre verildi.

Kuyucak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu tarz teşvik programlarının çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir tarımın desteklenmesi açısından önemli olduğu belirtilirken, atıkların toplanmasıyla birlikte çevre koruma bilinci arttırılarak tarım alanlarında da daha sağlıklı bir çevre oluşturulması hedefleniyor.