Levent Üzümcü Tiyatroseverlerle Buluşacak

Levent Üzümcü Tiyatroseverlerle Buluşacak
Yayınlama: 12.02.2018
A+
A-

Cengiz Toroman’ın yazıp yönettiği, Levent Üzümcü’nün oynadığı ”Anlatılan Senin Hikayendir”, 24 Şubat’ta seyircisiyle buluşuyor.

 

Mart ayında düzenleyecekleri 5. Tiyatro Festivali öncesinde Akademi Garaj Marmaris, usta oyuncu Levent Üzümcü’yü tek kişilik gösteri ”Anlatılan Senin Hikayendir” ile Marmarisli sanatseverlerle buluşturuyor. Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi’nde gerçekleşecek oyunun biletleri Kültür ve Sanat Evi’nin üst katında yer alan Akademi Garaj Marmaris’ten alınabilir. Bilgi için:02524130009-05425975904

“Gürül gürül, usul usul akan ırmak, bir bardak çay sıcaklığı, bir dost meclisinin anason kokulu coşkusu var bu oyunda. Hayal desek, değil, gerçek desek, değil… Şarkılar, türküler, insan, kuş, ağaç, kitap, dağ, taş koyun koyuna bu oyunda. Ege Denizi’nin sakin, hülyalı, bilge maviliğinde koca yürekli bir destan bu oyun. Memet Dayı, Adriana, Stafili İbrahim, Fenerci Ahmet, Denizci Barış, Niko…Tanıyorsunuz onları. Evet, her birimizin hikayesi farklı, her birimiz başka iklimlerin çocuklarıyız, her birimiz başka hayatlar yaşıyoruz, doğru. Ama içimizdeki ses diyor ki, biz birbirimizin yabancısı değiliz. Bize insanlığımızı unutturmak isteyenlere inat, güler yüzlü ve umutlu bir başkaldırı bu oyun.”

Merak ediyorsan, nedir bu insan, kimdir? “Anlatılan Senin Hikayendir.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.