Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Manisa’da 300 TL’den satışa çıkan Emcelli Biberi yok sattı

MANİSA’NIN SARIGÖL İLÇESİNİN EMCELLİ MAHALLESİNDE 600 METREKARELİK SERADA YETİŞTİRİLEN EGE BÖLGESİ’NDE ACISI VE TADIYLA OLDUKÇA ÜNLÜ OLAN EMCELLİ BİBERLERİNİN İLK ÜRÜNÜ SARIGÖL PAZARINDA 300 TL’DEN SATIŞA ÇIKTI. TEZGAHA GELEN BİBER KISA SÜREDE TÜKENDİ.

MANİSA'NIN SARIGÖL İLÇESİNİN EMCELLİ

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinin Emcelli Mahallesinde 600 metrekarelik serada yetiştirilen Ege Bölgesi’nde acısı ve tadıyla oldukça ünlü olan Emcelli Biberlerinin ilk ürünü Sarıgöl pazarında 300 TL’den satışa çıktı. Tezgaha gelen biber kısa sürede tükendi.

Bölgede ilk kez bu yıl mayıs ayının 3. günü pazara 30 kilogram toplanarak getirilen ünlü Emcelli Biberlerinin kilosu 300 liradan kısa sürede satıldığını ifade eden üretici Nurullah Akbay, “Bu sezon Emcelli Biberini bölgede ilk yetiştiren ben oldum. 600 metrekarelik serada 2 bin biber yetiştirdim. İlk ürünlerimizi ilk etapta 30 kilogram topladım. Pazarda yerli ürün olması nedeniyle kilosunu 300 liradan bir saat içerisinde sattım. Alan bir, iki ve üç kilo birden alıyor. İlerleyen günlerde daha fazla biber olacak bu kez ilk olarak Ege bölgesinde mayıs ayının içinde pazara getirdim. Ünlü Emcelli Biberlerimiz acısı ile bilinir “dedi.