Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Menteşe Anadolu Lisesi yeni binasına taşındı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde ‘LGS

Muğla’nın Menteşe ilçesinde ‘LGS sınav puanı ile öğrenci alan proje okulu’ olan Menteşe Anadolu Lisesi, ilçe merkezindeki yenilenen okul binasına taşındı.
Muğla’da okulların yenilenmesi ve depreme karşı daha güvenli hale getirilmesi için iki yıldır aralıksız sürdürülen güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları peyderpey tamamlanmaya ve Muğla eğitime kazandırılmaya devam ediyor.
2020- 2021 eğitim öğretim yılında proje okulu olarak hizmete açılan ve bir süre Menteşe’nin Yeniköy Mahallesinde bulunan Fen Lisesi binasında faaliyet gösteren Menteşe Anadolu Lisesi ilçe merkezindeki yenilenen okul binasına taşındı.
Ticaret Lisesi olarak bilinen ve son mezunlarını geçtiğimiz sene veren Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin binası geçtiğimiz eğitim öğretim yılında bakım ve onarıma alınmıştı. Menteşe Anadolu Lisesinin yeni okul binası olarak planlanan ve onarım çalışmaları tamamlanarak baştan sona yenilenen binaya Menteşe Anadolu Lisesinin taşınma işlemleri tamamlandı. Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde okulda hazırlıklar hummalı bir şekilde devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan mali imkanlar, Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla baştan sona yenilenen okul binası, yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi. Deprem güçlendirmesi yanında büyük onarım ve yenileme çalışmaları yapılan okulda; temelden çatıya, elektrik sisteminden ısıtma sistemine, kapı ve pencerelerinden tuvaletlerine kadar tüm alanlar yenilendi. Kamera ve güvenlik sistemlerinin yanında engelli bireyler için asansör yapılırken yangın ve diğer acil durumlarda binanın acil boşaltılmasını sağlamak üzere yangın merdiveni de binaya eklendi. Okul binası çalışmalar neticesinde modern görünümüne kavuştu.
Proje okulu olan Menteşe Anadolu Lisesi binasında fen laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarı, spor salonu, kütüphane, matematik ve akıl ve zekâ oyunları atölyesi, müzik atölyesi, resim atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, rehberlik odası, dinlenme ve sosyal alanlar gibi birçok bölüm hazırlanarak yeniden düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, yenilenen okulu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Menteşe Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Akif Ağır ve yetkililerden okulun taşınma işlemleri ve hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

MUĞLA’NIN MENTEŞE İLÇESİNDE ‘LGS SINAV PUANI İLE ÖĞRENCİ ALAN PROJE OKULU’ OLAN MENTEŞE ANADOLU LİSESİ, İLÇE MERKEZİNDEKİ YENİLENEN OKUL BİNASINA TAŞINDI. (AYKUT KURT/MUĞLA-İHA) Muğla’nın Menteşe ilçesinde ‘LGS sınav puanı ile öğrenci alan proje okulu’ olan Menteşe Anadolu Lisesi, ilçe merkezindeki yenilenen okul binasına taşındı.