Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MERKEZEFENDİLİ ÇOCUKLAR TARIMIN TEMEL PRENSİPLERİNİ BU PROJE İLE ÖĞRENECEK

Her yaştan insana hizmet

Her yaştan insana hizmet edecek olan yeni dönem projelerini kamuoyu ile paylaşan Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, çocukların gelişimine katkı sağlayacak ‘Çocuk Köyü’nü en kısa zamanda ilçeye kazandıracaklarını belirtti.

2019 yılından bu yana 7’den 70’e tüm Merkezefendililer için birçok hizmeti hayata geçiren Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, yeni dönemde de her kesime hitap eden birbirinden kıymetli hizmetleri ilçeye kazandıracak.

Kentte yaşayan çocukların doğa ve tarımsal faaliyetlerden uzak olarak büyümelerinin hem kendi gelişimleri açısından hem de bölgenin kalkınması açısından sorun teşkil ettiğini vurgulayan Şeniz Doğan, çocuklarda tarım ve hayvancılık alanlarında ‘Çocuk Köyü’ projesi ile farkındalık yaratarak yeni nesiller arasında bu konuların özendirilmesini hedeflediklerini söyledi.

“EĞİTİCİ DENEYİMLER SUNACAĞIZ”

Doğan, “Her çocuğumuza tarım ve doğal yaşam konularında eğitici deneyimler sunacağız. Köyümüzde çocuklar toprakla buluşacak, bitki yetiştirecek, hayvanlarla etkileşimde bulunarak tarımın temel prensiplerini öğrenecekler” diye konuştu.