Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

MHP İzmir Adayları Vitrine Çıktı

Partilerde milletvekili aday belirleme sürecinin ardından sıra adayların tanıtım sürecine geldi. Ve ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi İzmir milletvekili adaylarını tanıttı. MHP İzmir teşkilatı ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk  sundu. Daha sonra aday tanıtım toplantısı için  Ege Üniversitesi Hastanesi içinde yer alan Anemon Ege Sağlık Oteli’nde düzenlenen etkinliğe geçildi. Buradaki programa  İl Başkanı  Necat Karataş, il yöneticileri, ilçe başkanları ve yöneticileri, milletvekili adayları ile çok sayıda partili katıldı. İl başkanı Karataş milletvekili adaylarının isimlerini tek tek okuyarak bizzat kendisi tanıttı.

 

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş konuşmasında neden Cumhur İttifakı, neden erken seçim konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin zor bir süreçten geçeceğini MHP liderlerinin önceden gördüğünü ifade eden İl Başkanı Necat Karataş, “Türkiye uzun yıllardır zor süreçten geçmekte Türk milleti bölücü unsurlarla mücadele etmektedir. Bir çok şehit vermiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü noktasında emek saf ettiğini hepiniz biliyorsunuz. Uzun yılladır Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ve Genel Başkan Devlet Bahçeli, genel olarak kaygılarında ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmıştır. Genel Başkanımız PKK, FETO hakkında endişelerini dile getirmiş bu endişelerinde ne kadar haklı olduğu net şekilde ortaya çıkmıştır. Türk milletinin ne kadar tehdit altında olduğu 15 Temmuz’da belli olmuştur. Bu hain saldırıdan sonra Türkiye’nin ne kadar zor durumda olduğu beka sorunu olduğu ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin güvenli bir sürece girmesi için, ateş çemberinden geçmesi için birilerinin bir şeyler söylemesi gerekiyordu.”dedi.

 

‘Cumhur ittifakı ülkenin bölünmez bütünlüğünü düşünüyor’

 

Mhp İzmir İl Başkanı  Karataş; Neden erken konusunu ise şu sözlerle açıkladı:“Türkiye zor süreçten geçerken, milletvekili seçimleri ve Cumhurbaşkanı seçimleri 3 Kasım’da yapılması hedeflenirken, Genel Başkanımız bu durumu uzak olduğunu erken seçime girilmesi söylemiştir. Türkiye 3 Kasım yapılmaz diye söylemiştir. Bu seçim tarihi 24 Haziran’a alındıktan sonra Cumhur İttifakı AK Parti MHP yer almakta birlikte BBP de ittifakta yer almıştır. Erken seçim zaten sıkıntılar aşınmakta bir sorun yaşıyor. Türkiye’de fitne odakları rahat durmayacaktı. Burada güven olmayacaktı. Güven olmadığı için Türkiye’nin bekası, demokrasi söz konusu olmazdı. Bu yüzden Genel Başkanımız erken seçim istemiştir. Cumhur İttifakı içerisinde AK Parti ve MHP’nin yanısıra BBP de destek vermiştir. Diğer ittifaka bakıldığında CHP ve HDP dışında diğer siyasi partilere bakıldığında Cumhur ittifakı ile mukayese etmek mümkün değildir. Cumhur ittifakı ülkenin bölünmez bütünlüğünü düşünüyor. Diğer ittifak, Millet İttifakına bakıldığında bunu söylemek mümkün değildir.”

‘MHP olmadan Türk geleceği, Türkiye’nin huzuru olmaz’

İzmir’de yeni bir tarih yazacaklarına inandıklarını ifade eden Karataş son olarak şunları söyledi:” MHP olmadan Türk geleceği, Türkiye’nin huzuru olmaz. MHP vatan aşkı ile dolu ülkücülerin dolu olduğu bir partidir. Türkiye’nin geleceğine yön veren MHP’siz olmaz. Parlamentoya da yön vereceğine buna inanıyoruz. MHP parlamentoda güçlü bir şekilde yer alacaktır. Türk milletine güveniyorum. İzmir’den milletvekili seçilecek MHP’li tamımı İzmir’imizin Türkiye’nin MHP’nin evladıdır. Her birine yürekten inanıyorum. Parlamentoda görev alacak arkadaşlarımızı gururla TBMM’ye göndereceğiz. Biz de vekil adayları arkadaşlarımız için bir nefer olarak hep birlikte çalışacağız. Biz inandık, sizler inanın, İzmir inandı. Tarih yazacağız değerli arkadaşlar tarih…”

İşte Adaylar :

BİRİNCİ BÖLGE ADAYLARI

Hasan Kalyoncu

Selahattin Şahin

Cihan Aslan

Bilgehan Ağbaba

Salim Arduçlu

Ali Peynirci

Ahmet Coşar

Saliha Gülce Gökçe

Erol Eroğlu

Günay Kambak

Fulya Güzelocak

Gökhan Çelik

Recep Ali Coşkun

Süleyman Sarı

İKİNCİ BÖLGE ADAYLARI

Tamer Osmanağaoğlu

Abdülkadir Bektaş

Yalçın Koçyiğit

Recep Akan

Ebubekir Sıddık Korkmaz

Ceyhun Kınlı

Barış Atila

Cumhur Bulut

Taşkın Işık

Mustafa Çintaş

Recep Onur Uzun

Fatih Yağmur

Fatih Arslan

Yüksel Güven

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ