Elit Life
Egeyön Haber

MHP İzmir’de Şok Ayrılık

MHP’de 7 yıldır İzmir’de il başkanlığını sürdüren Necat Karataş görevi bıraktığını açıkladı. Ayrılık açıklamasında yeni il başkanını genel merkezin belirleyeceğini açıkladı.

7 yıldır MHP İzmir İl Başkanlığını yürüten Necat Karataş, sosyal medya hesabından yaptığı sürpriz bir paylaşımla görevini bıraktığını açıkladı. 2011 yılından bu yana sürdürdüğü il başkanlığı görevine noktayı koyan Karataş, yerine gelecek ismin genel merkez tarafından değerlendirildiğini kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Karataş sosyal medya hesabından takipçilerine paylaştığı açıklamada,  “21 Ekim 2011 tarihinde hareketin lideri, muhterem Genel Başkanım Devlet Bahçeli Bey tarafından atandığım MHP İzmir İl Başkanlığı görevimi bir başka dava arkadaşıma devrediyorum. Bugüne kadar ifa ettiğim bu kutlu görevle beni onurlandıran liderim Devlet Bahçeli Bey’e şükranlarımı arz ediyor, ellerinden öpüyorum. Allah başımızdan eksik etmesin. Görev sürem boyunca bizden desteğini esirgemeyen, partimizin her kademesinde görev yapan başta genel merkez yöneticileri ve görevlileri olmak üzere, İzmir’de birlikte görev yaptığım il yöneticisi, ilçe başkanı ve yöneticilerine, Ülkü Ocakları başkanları ve yöneticilerine vakıf, sendika başkanı ve yöneticilerine, hareketin mensubu vefakar cefakar yiğit dava arkadaşlarıma, ülküdaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerine yer verdi.

Açıklamasında, “Hareketin bir evladı olarak; bundan böyle liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in emrinde teşkilatımızın yanında bir nefer olarak mücadele edeceğimi, elimden gelen bütün gayreti ortaya koyacağımın bilinmesini isterim” diyen Karataş, “Bir başka görevde buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Muhterem liderim; sözün sözümüz, yolun yolumuzdur” ifadelerini kullandı.

Yeni il başkanı konusunun MHP Genel Merkezi tarafından değerlendirildiği öğrenilirken gerekli açıklamanın ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

Egeyön Haber Merkezi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ