Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muğla’da çocuklar yazı rengarenk geçiriyor

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI MUĞLA ULUSLARARASI GENÇLİK MERKEZİ, ÇOCUKLARIN YAZ TATİLİNİ RENKLENDİRMEK VE VERİMLİ GEÇİRMELERİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA KÜLTÜR VE SANAT ATÖLYE ÇALIŞMALARI DÜZENLİYOR.

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, çocukların yaz tatilini renklendirmek ve verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla kültür ve sanat atölye çalışmaları düzenliyor. Bu çalışmalar, çocuklara hem eğlenceli vakit geçirme, hem de el ve psikososyal gelişimlerine katkı sağlama fırsatı sunuyor.

Resim, el sanatları, seramik, ebru, akıl ve zeka oyunları ile müzik enstrümanları gibi çeşitli sanat etkinlikleriyle çocuklar, yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkanı buluyor. Gençlik Merkezi bünyesindeki eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen bu atölye çalışmaları, çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini hedefliyor.

Atölye çalışmalarının koordinasyonunda yer alan gençlik çalışanı Mehmet Deveci, çocukların yaz döneminde sanatsal etkinliklerle verimli zaman geçirmelerine imkan sağladıklarını belirtti. Deveci, “Kültürel etkinlikler ve aile buluşmaları ile çocuklarımızın akademik başarılarına destek oluyoruz. Toplamda bin 500 kayıt alarak yaz döneminde 20 farklı atölye çalışması ile devam edeceğiz. Bizlere desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüz Sayın Musa Kazım Açıkbaş ve Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürümüz Dr. Oktay Tavas’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.