Egeyön Haber

Muharrem İnce’den CHP’nin Urla ve Menemen’i kaybetmesi hakkında çarpıcı sözler!

Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa eden ve Memleket Hareketi’nin liderliğini sürdüren Muharrem İnce, bir haber kanalında canlı yayın konuğu oldu. İnce, İzmir’de Urla ilçesi ve Menemen ilçesinin CHP tarafından kaybedilmesini eleştirdi.

Memleket Hareketi’nin liderliğini yapan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, CHP’den istifa etmişti. İstifası sonrası çıktığı bir canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, CHP’nin İzmir’de Urla ve Menemen Belediyelerini kazanmışken kaybetmesi ile ilgili konuştu. İnce Urla’da yaşananlar ve Menemen’de belediye meclis üyeleri arasında çıkan fireler sonrası başkanvekilliği seçiminin kaybedilmesi üzerine konuştu.

İnce’nin konu ile ilgili açıklamaları ise şöyle:

Ben partide demokrasi istiyorum, ilkelerine dönüş istiyorum. Partide demokrasi olursa ilkelerine doğal olarak döner zaten. 8 yıldır diretiyorum ben bu konuda. Biz şimdi yeni bir parti kuruyoruz.

Getirsinler tüzüğü değiştirsenler, Cumhurbaşkanı adayını üyeler seçsin, genel başkan adayını üyeler seçsin, iki seçimde partiyi birinci yapmayan genel başkan gitsin. 8 senedir konuşuyoruz. 8 senedir yapmamış, şimdi mi yapacaklar? Televizyonlarda, meydanlarda, kurultaylarda bunu söylememişim, olmamış. Aylardır bekliyorum. Gelin şu tüzüğü değiştirelim değiştirelim demişiz. Tam aksine ön seçim kaldırılmış. Grup başkanvekilliği seçimi kaldırılmış, atama getirilmiş. Partinin tarihinde ilk kez tek adaylı kongreler olmuş. 600 küsur delegesi var İzmir’in, 236’sını alıp tek adaylı il başkanı seçilmiş. CHP’nin tarihinde yarış olurdu. Şimdi bu yarışlar yok. Bunun sonucundadır ki, Menemen ve Urla gitti.

Ben şimdi partiden ayrıldım, onların bende hatırı vardır. Benim genel başkanlığımı yapmışlardır. Karşılaştığımda ‘sayın genel başkanım’ derim, saygıda kusur etmem. Ama telefonda tartışmak doğru bir şey olmaz.

8 yıldır çözülmeyen sorun çözülmeyecektir. Urla ve Menemen çok önemlidir. Millet İttifakı’nın 18 belediye meclis üyesi var, Cumhur İttifakı’nın 12 belediye meclis üyesi var. Mevcut belediye başkanı Tahir Şahin aday yapılmadı, neden Muharrem İnce’ye destek verdi diye. Mevcut belediye başkanını tutukladılar. Belediye meclis üyelerini örgüt seçmedi, genel başkan yardımcıları seçti ve onun için fire verdi. Örgüt seçmiş olsaydı bu fire olmazdı. Bunu yazan genel başkan yardımcısı hesap vermesi lazım. Urla’ya gelelim. Belediye başkanı FETÖ’den görevden alındı. Peki şimdi yapılması gereken iş şudur; bir 130 CHP milletvekili Urla’ya gitmeliydi. Önce araştırmalıdırlar FETÖ’cü mü değil mi? Değilse 130 milletvekili Urla Belediyesi önünde ‘arkadaşımızı geri istiyoruz’ diye yatmalıdır. Eğer FETÖ’cü ise genel başkan hesap vermelidir. Bu rahatsızlıklarımı öteden beri anlatmaya çalışıyorum. Çürümüye terk ediliyor. Parti çürüyor. Bunu yıllardır anlatmaya çalıştım, baktım olmuyor. Kendi içinde demokrasi yok, ön seçimi kaldırmışsın, grup başkanvekilliği seçimini kaldırmışsın. Genel merkezden belediye meclis üyelerini atamışsın. Böyle bir durumda burada siyaset yapmanın mantığı yok.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ