Egeyön Haber

Özürlü İbrahim Sazak devlet korumasına alındı

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Çiftlik köyündeki bir barakada yaşam mücadelesi veren Sazak ailesine devletin şefkat eli uzandı. Yeni bir eve yerleştirilen ailenin özürlü çocuğu da devlet koruması altına alındı. 

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Çiftlik köyünde yaşanan aile dramı tam 43 yıl önce başladı. Akli dengesi yerinde olmayan 73 yaşındaki Mehmet Toy, 1970’li yıllarda kendisi gibi özürlü olan Hatice Toy ile evlendirildi. Özürlü çiftin evliliklerinden bir müddet sonra Zehra isimli bir kız çocukları oldu.

18 yaşına gelen zihinsel engelli Zehra da, bazı vatandaşların araya girmesiyle evlendirildi. Bu evlilikten de özürlü bir erkek çocuk dünyaya geldi. Çocuğu özürlü olunca kocası tarafından terk edilen Zehra Sazak, özürlü çocuğu ile 21 yıl önce yine kendisi gibi özürlü olan ailesinin yanına yerleşti.

Yıllarca çöp eve andırır bir barakada zihinsel engelli çocuğu ve kendisi gibi yarı engelli anne babası ile yaşamaya çalışan Zehra Sazak ve ailesine devletin şefkatli eli uzandı. Sazak’a Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bakım aylığı bağlandı. Zihinsel engelli İbrahim Sazak, devlet tarafından kuruma altına alınarak bir bakım evine yerleştirildi. Zehra Sazak ise Köşk Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından eşi ve anne babasıyla birlikte aynı köyde bulunan yeni bir eve yerleştirildi.

AYDIN (İHA)BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ