Egeyön Haber

Rotaractörler İzmir’de Buluştu

9. Meslek Hizmet Ödül Gecesi, Güzelbahçe Rotaract Kulübü ev sahipliğinde, İzmir ve çevresindeki Rotaract Kulüplerinden ve 200’ü aşkın Rotarayen ve Rotaractör’ün katılımlarıyla gerçekleşti.

Bölge Rotaract Temsilcisi Mehmet Şimşek konuşmasında bu dönem gerçekleştirdikleri projelerle ilgili paylaşım yaparken Rotaract’ın 50. yılına da vurgu yaptı. “Bildiğiniz üzere bu dönem Rotaract’ın 50.yılını kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz. Dünya Rotaractları içerisinde önemli bir yeri olan bölgemizi en iyi şekilde temsil etmek ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak için var gücümüzle, bölgemize bağlı kulüplerimizle birlikte çalışıyoruz. Bu dönem gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projelerimizle yine bölgemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz ” dedi.

Meslek hizmet ödülleri sahiplerini buldu

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil

Gecede bu yıl dokuzuncusu düzenlenen  Meslek Hizmetleri Ödülleri de sahiplerini buldu.  Yapılan törende, Öğretmen Saadet Özkan “Üstün Hizmet Ödülünü”, Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil  Göztepe Sportif Yatırımlar A.Ş. olarak “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Üreten Şirket Ödülünü”, Karikatürist Varol Yaşaroğlu “Kültür Sanat Ödülünü”, Radyo Programcısı Geveze “Rotaract Özel Ödülünü” ve Girişimci Levent Yılmaz “En İyi Girişimci Ödülünü” aldı.  Ödül alan ünlü isimlerden Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil “Böylesine anlamlı bir ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyum. Sosyal sorumluluk noktasında önderlik yapmamız gerektiğinin farkındaydık ve elimizden geldiğince bu konuda çalışmalar yaptık. Yapabildiğimiz tüm projelere katkıda bulunduk. Göztepe camiası olarak bu konudaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

[box type=”info” ]

Rotaract Nedir?

Rotaract, üyelerinin şahsi gelişmelerinde kendilerine yardım edecek bilgi ve becerilerini arttırmak, toplumlarının fiziksel ve sosyal gereksinimlerine cevap vermek ve dostluk ve hizmet çerçevesinde dünyadaki bütün insanlar arasında daha iyi ilişkiler kurmak için gençlere fırsat veren ve Rotary kulüpleri tarafından desteklenen kulüplerdir.

Rotaract kulüplerinde toplumsal, uluslararası ve mesleki gelişime yönelik hizmetlerin geliştirilmesi bireysel ve takım çalışmaları yoluyla teşvik edilirken gençlerin kişisel ve liderlik konularında gelişimleri sağlanır. Rotaract üyeleri başka insanların hayat şartlarını iyileştirmenin yanı sıra, benzer hedef ve idealleri paylaşan kişilerle uzun yıllar sürecek sağlam dostluk bağları kurarak kendi hayatlarına da değerli bir katkı yaparlar[/box]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ