Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şaphane’de Yörük Şenliği coşkuyla kutlandı

ŞAPHANE’DE YÖRÜK ŞENLİĞİ COŞKUYLA KUTLANDI

ŞAPHANE’DE YÖRÜK ŞENLİĞİ COŞKUYLA

Kütahya’nın Şaphane ilçesine bağlı Kızılkoltuk köyünde, Kızılkoltuk Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yörük Şenliği, Vali Musa Işın’ın da katılımıyla büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Şenlikte yaptığı konuşmada Yörük kültürünün önemine vurgu yapan Vali Musa Işın “Sevgili Yörükler, siz bu milletin çimentosusunuz” dedi.

Yörük kültürüne ve tarihine olan bağlılığını dile getiren Vali Işın, “Siz bu devleti, bu vatanı karşılıksız sevdiniz. Siz bize Melikşah’ın, Tuğrul Bey’in, Sultan Alparslan’ın yadigarısınız. Bu toprakları bize vatan yapan sizsiniz. Siz Kütahya’nın medarı iftiharısınız” ifadelerini kullandı.

“Sizlerin sayesinde bu topraklar Türk milletine yurt olmuştur”

Kütahya’nın tarihi önemine değinen Vali Musa Işın, Kütahya’nın bir Selçuklu şehri olduğunu belirterek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “Sizler Alparslan’ın Anadolu’ya gelişiyle birlikte buraları Türk milletine, Türk devleti olarak yurt edinen, yurt eden kahraman insanlarsınız. Siz bu bayrak inmesin, bu ezan dinmesin diye bu topraklarda kanını döken, şehit olan çok kıymetli, değerli ecdadımızın torunlarısınız, evlatlarısınız. Sizlerin sayesinde aziz milletimiz bu vatanı yurt edinmiştir” dedi.

”Bir ve beraber olduğumuz sürece hiç kimse bizi yıkamaz”

Konuşmasının sonunda birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Vali Işın, “Bizim bu vatandan başka gidecek hiçbir yerimiz yoktur. Allah devletimizi daim etsin, baki etsin inşallah. Bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece hiç kimse bizi yıkamaz” ifadelerini kullandı.

Işın, daha sonra şenlik alanındaki stantları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Çocukların mehteran gösterisi, halk oyunları, cirit ve çeşitli eğlencelerin yer aldığı şenlik katılımcıların büyük beğenisini topladı.