Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sel suları parke taşlarını yerinden söküp önüne ne kattıysa sürükledi

AFYONKARAHİSAR’IN ŞUHUT İLÇESİNDE ANİDEN BASTIRAN DOLU VE SAĞANAK YAĞIŞI BİR KÖYDE SELE NEDEN OLURKEN, TARIM ARAZİLERİNİN SULAR ALTINDA KALDIĞI OLAYDA AZGIN SULAR PARKA TAŞLARINI DA YERİNDEN SÖKÜP ÖNÜNE NE KATTIYSA SÜRÜKLEYİP GÖTÜRDÜ.

AFYONKARAHİSAR’IN ŞUHUT İLÇESİNDE ANİDEN

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde aniden bastıran dolu ve sağanak yağış bir köyde sele neden oldu. Tarım arazilerinin sular altında kaldığı köyde sel suları parke taşlarını yerinden söküp önüne ne kattıysa sürükledi.

Şuhut ilçesine bağlı Akyuva köyünde aniden bastıran dolu ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağışla birlikte yaşanan sel baskınları sonucu birçok ev ve ağıl sular altında kalırken, azgın sular köy yollarındaki parke taşlarını da yerinden söküp sürükledi. Yolların çamur ve moloz yığınına döndüğü köyde İlçe Özel İdaresi ekipleri tarafından temizlik çalışması başlatıldı. Sel sularından tarım arazileri de etkilenirken, birçok vatandaşa ait ekili alanlar zarar gördü.

Köy muhtarı İsmail Karataş, yaşanan sel felaketi sonrası mağduriyet yaşandığını ifade ederek, “Köyümüzde aşırı bir yağış yağdı ve dolu da yağdı. Özellikle arazilerimiz zarar gördü, maddi hasarımız çok büyük. Yollarımızda aşırı yağış ve sel parke taşlarını kaldırdı, içme suyu şebekesinde boru patlaklarına neden oldu” dedi.