Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞENİZ DOĞAN: ŞEHİT BEKİR CAN KEREK’İN İSMİ MERKEZEFENDİ’MİZDE YAŞAYACAK

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Şehit Teğmen Bekir Can Kerek Parkı gerçekleştirilen tören ile açıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Şehidimiz Bekir Can Kerek’in ismini Merkezefendimizde yaşatacağız. Şehidimizin ismi hem parkımızda hem de gönlümüzde ilelebet yaşayacak” dedi.

Huzurlu ve daha yeşil bir gelecek için çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi ilçenin çehresini değiştirmeyi sürdürüyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından Hacıeyüplü Mahallesi Akça Caddesi Kayaköy Toki Evleri’nde yapımı tamamlanan 35.161,95 metrekarelik ‘Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’ parkı gerçekleştirilen törenle açıldı.

Törene, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Eski Denizli Belediye Başkanı Ali Marım, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’in babası Salim ve annesi Elif’te gerçekleştirilen törene katıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da şehit ailesine bayrak takdim etti.

“PARKIMIZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz parkımız, Hacıeyüplü ile Karahasanlı Mahallemizin sınırı. Her iki mahallemize de hayırlı olsun. Açmış olduğumuz park alanımız 35 bin metrekarelik bir alana sahip. Sizlerden gelen talep ihtiyaçlar doğrultusunda bugün ‘Şehit Teğmen Bekir Can Kerek Parkı’mızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Merkezefendimize bir yeşil alan daha kazandırdık. İçinde spor alanlarının, oyun parklarının ve büfelerin olduğu çok güzel bir alan oldu. Sizlerin bu parkı doldurmanızı bu parkta piknik yapmanızı, burada dolu dolu vakit geçirmenizi istiyoruz. 26 Mart’ta yeni açmış olduğumuz ‘Şehit Teğmen Bekir Can Kerek Parkı’mızın yanına pazar yerimiz açılıyor” dedi.

“ŞEHİMİDİMİZ MANEVİ OLARKA KALBİMİZDE YAŞIYOR, GÖNLÜMÜZDE YAŞIYOR”

Başkan Şeniz Doğan, “Şehidimiz Teğmen Bekir Can Kerek’in manevi olarak kalbimizde yaşıyor, gönlümüzde yaşıyor. Bugün bu sınırlar içerisinde özgürce ve bağımsızca yaşayabiliyorsak. Bugüne kadar bizler için vatanın mücadelesi için şehitlerimiz sayesinde. Şehitlerimizi buradan saygı ve minnetle anıyorum. Bu parkımızın ismini Şehidimize yakışan bir şekilde ‘Bekir Can Kerek Parkı’ olsun dedik. Şehidimizin ruhunu parkımızda yaşatalım dedik. Şehidimiz için de park içerisine bir anıt yaptık.” diye konuştu.

“BU MUTLULUĞU BİZE YAŞATTIĞINIZ İÇİN MİNNETTARIZ”

Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’in babası Salih Kerek, “Acılarımızı bir nebze olsa da unutturan Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a teşekkür ediyorum. Biz böyle küçük şeylerle mutlu oluyoruz. Bu mutluluğu bize yaşattığınız için minnettarız. Bu parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİTLERİMİZE OLAN BORCUMUZU VATANIMIZA SAHİP ÇIKARAK ÖDEYECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, “Bizim burada yapacağımız hiçbir şey ailemizin acısını hafifletmeyecektir. Bir nebzede olsun hafifletecektir belki. Bizim üzerimize düşen görev başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize olan borcumuzu vatanımıza sahip çıkmak ve bugünden çok çok ileriye götürmek için gereğini yapmak için olacaktır. Bu ancak ve ancak böyle ödenir. Değerli Başkanımız Şeniz Doğan’a buradan teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte de onunla birlikte olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

“BAŞKAN DOĞAN, ŞEHİDİMİZİN İSMİNİ PARKTA YAŞATARAK ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Buralarda yaşanabilecek ve huzur bulunabilecek elimizdeki imkanlar dahilinde ne varsa Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’ın sunduğunu görebiliyoruz. Bunlar yeterli mi dersek daha da iyisini ve daha güzelini inşa etmek için de el birliği ile çalışmayı sürdürüyoruz. Bize bu huzurlu ortamı veren ve aynı zamanda da Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’in ölümsüzleşmesi noktasında büyük bir katkı sunan Başkanımız Şeniz Doğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ŞEHİDİMİZİN İSMİ BU PARKTA SONSUZA DEK YAŞAYACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, “İki yıl önce acı bir olay yaşanmış ve Merkezefendimizin evladı Şehit Bekir Can Kerek, hain bir saldırı sonucu şehit edilmişti. Kendisine ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Şehidimizin ismini bu parkta sonsuza dek yaşatacak olan  ve bu duyarlılığı gösteren Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a ve tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Başkanımız daha da fazla yatırım yaparak mahallemizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor” dedi.

“ŞEHİDİMİZİN İSMİ PARKTA HER BİRİMİZE MİNNET DUYGULARIMIZI HATIRLATACAK”

Törene, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Şehidimizin ailesi ve bizlerle olduğunuz için tüm değerli vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Şehidimiz bizim evladımız, hepimizin evladı. Biz, ne şehidimizi unutacağız ne unutturacağız ne de unutturulmasına fırsat vermeyeceğiz. Şehidimizin ailesinin unutulmama ve unutturmama talebini yerine getiren ve buradan her geçenin minnetle saygı ile dua ile anacağı şehidimizin ismi bu parkta yaşayacak. 35 bin metrekarelik alanda şehidimizin ismi yaşamakla da kalmayacak her zaman her birimize minnet duygularımızı hatırlatacak. Şehidimizin ailesine böyle mutluluğu ve onuru yaşatan değerli başkanımız Şeniz Doğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.