TARİHİ DOKULARIN YER ALDIĞI KUMLUDERE’DE ALTYAPI ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

TARİHİ DOKULARIN YER ALDIĞI KUMLUDERE’DE ALTYAPI ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

MASKİ Genel Müdürlüğü, il merkezinde Tunca, Dere, Topçu Asım ve Mutlu mahallelerinin tarihi dokuların kesiştiği noktada yer alan Kumludere Caddesinde başladığı içme suyu hattı yenileme çalışmasını tamamlayarak yeni hattan hanelere su vermeye başladı. Kumludere’de Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından prestij cadde çalışmalarına da başlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kırmızı Köprüden Ağlayan Kaya’ya kadar uzanan Kumludere Caddesinde yolun her iki tarafında da içme suyu şebeke hattını yenilemek için başladığı çalışmayı tamamladı. İş kapsamında abone bağlantıları da yenilendi. Manisa’nın tarihi dokularının kesiştiği Tunca, Dere, Topçu Asım ve Mutlu Mahallelerinin sınırlarında yer alan Kumludere Caddesi’nde prestij cadde projesine de Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde başlandı.

“Önümüzdeki 50 yıl inşallah sağlıklı, güzel bir su içeceğiz”

Tunca Mahalle Muhtarı Suna Marangoz, “Mahallem tarihin, kültürün ve yeşilin var olduğu bir mahalle. Kırmızı Köprüden Niobe Ağlayan Kaya’ya kadar olan mevkiide Tunca, Dere, Topçu Asım ve Mutlu mahallelerini kapsayan tarihin, kültürün bir arada olduğu Kumludere Caddemizdeyiz. Sayın Cengiz Ergün Başkanımızdan caddemizin prestij cadde olmasını rica etmiştik. Sayın Cengiz Ergün Başkanımız ricamızı kırmadı, gelip kontrollerini sağladı. Tarihin, kültürün ve doğanın bir arada olduğu mevkiiyi prestij cadde olarak gündeme aldı. Öncelikle Çaybaşı Ana İçme Suyu Depomuzdan gelen içme suyu hatları yenilendi. Önümüzdeki 50 yıl inşallah sağlıklı, güzel bir su içeceğiz. Onun ötesinde mahalledeki hayrat çeşmelerimize gelen yayla suyumuzun da eski boruları yenilendi. Sayın Cengiz Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

(İHA)

Yayınlama: 05.01.2024
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.