Denizli Çameli’de Taşeron İşçilerin Sendika Sevinci

Denizli Çameli’de Taşeron İşçilerin Sendika Sevinci
Yayınlama: 27.03.2018
A+
A-

Çameli Belediyesi bünyesinde çalışan 52 taşeron işçi kadro sınavlarında başarılı olmalarından ve 2 Nisan’dan itibaren kadrolu işçilik statüsüne geçmesinden itibaren Hizmet İş Sendikasına üye olarak sendikalı olacaklar . Denizli Şube Başkanı Sezayi Söylemez Çameli Belediyesinde çalışan 52 taşeron işçisini ziyaret ederek, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Başkan’dan sürpriz

Çameli Belediyesi Konferans Salonunda Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ın da katıldığı toplantıda Sendika temsilcisi Sezayi Söylemez ; sendikanın vermiş olduğu sosyal haklardan bahsederek, (Düğün Yardımı , yakacak, yevmiye sendika ikramiyesi, üç çocukla sınırlı her çocuk için aylık 25 TL. yardım,okula giden çocuklar için eğitim yardımı vb.) bizde işçi arkadaşlarla bize bu uzun ve meşaketli yolda bizden yardımlarını esirgemeyen başkanımıza Çameliyi çameli yapma konusunda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkürlerimizi sunar, başarılarının devamını dileriz dedi.

Çameli Belediyesi Tarihi bir günü yaşıyor

Taşeron işçilerinde insan onuruna yaraşır iş ortamında çalışmalarına vurgu yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Çameli Belediyesine göreve geldiğimiz bu zamana kadar 4 yıl geçmiş yoğun bir çalışma hayatımızda çalışanlarımızla bir araya gelemedik güzel işler yaptık hep birlikte daha güzel projelere imza atacağız “Taşeron işçiliği ülkemizin sosyal problemlerinden birisidir.. Ayrıca bu konudaki önerilerimizi Hizmet-İş sendikası olarak bakanlığa ilettik. Ümit ediyoruz ki, şuanda hazırlıkları tamamlama aşamasına gelen düzenleme bizim istediğimiz şekilde sonuçlanır. 2014 Yılında seçimlerde %64 oy oranı ile geldik ve her seçimde oy potansiyelimizi artırarak devam ediyoruz 2019 seçimlerinde En yüksek oy oranı ile devam edeceğiz .Sendika temsilcisi olarak 2 kişi atayacağız adayınızı siz beliryecekseniz .Denizli’deki ilk sendika örgütlenmesini biz başlatıyoruz bundan sonraki süreçte Allah birlik ve beraberliğimizi korusun ve iş hayatımıza sahip çıkacağız Düzenlemenin hayırlar getirmesini diliyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği kadro müjdesi için Genel Başkanımız ve Cumurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıoğlu,Milletvekillerimiz ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye teşekkür ederiz ” 7 Nisan 2018 Cumartesi Günü Cumhurbaşkanımız Denizli’de olacaktır bizlerde Çameli Belediyesi Ailesi olarak hep birlikte Denizli’de olacağız ve Cumhurbaşkanımızı coşkulu bir şekilde karşılayıp teşekkürlerimizi sunacağız dedi Düzenlemenin ve sendikaya geçişiniz hayırlar getirmesini diliyorum.

e-devlet ile sendikaya geçiş

Çameli Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda taşeron işçileri ilerleyen süreçte e-devlet kanalıyla Hizmet-İş Sendikasına üyeliklerini gerçekleştirecekler .

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.