Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Üniversiteli gençler, su tasarrufunun önemine dikkat çekti

AYDIN (İHA) – AYDIN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI SULTANHİSAR ÖĞRENCİ YURDUNDA BARINAN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ ATÇA MESLEK YÜKSEK OKULU ÖĞRENCİLERİ, TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMAK VE SU KAYNAKLARININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK ADINA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI. ÖĞRENCİLER, SUYUN ÖNEMİ VE TASARRUFU KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA BİR PROJE BAŞLATTILAR.

AYDIN (İHA) - AYDIN

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Sultanhisar öğrenci yurdunda kalan Atça Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, toplumsal farkındalığı artırmak ve su kaynaklarının önemine dikkat çekmek adına önemli bir adım attı. Öğrenciler, suyun önemi ve tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir proje başlattılar.

Atça Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. sınıf öğrencileri tarafından yürütülen “Su Tasarrufu” projesi kapsamında, Nazilli Belediye Meydanında bir stant açıldı. Nazilli Kaymakamı Sayın Sedat Sırrı Arısoy, öğrencilerin bu önemli çalışmasını takdirle karşılayarak standı ziyaret etti ve su tasarrufuna dikkat çeken öğrencileri tebrik etti. Arısoy ayrıca, öğrencileri ilçedeki Gençlik Merkezine davet etti.

Sultanhisar Yurt Müdürlüğü personelinin de katıldığı etkinlikte, gençlerin su israfı konusunda yaptıkları çalışmalar ve düzenledikleri sergi, yerel halk tarafından ilgiyle karşılandı. Projenin fikir hocalığını ADÜ Halkla İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Seçil Utma yaparken, grup başkanlığını ise Zeynep Yanbak üstlendi. Hatice İlhan ve Aleyna Yaşar da projede yer aldı.