Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uşak Belediyesi’nden Örnek Çevre Etkinliği

Uşak Hasan Hilmi Ortaokulu’nun

Uşak Hasan Hilmi Ortaokulu’nun minikleri Başkan amcalarıyla birlikte ağaç dikimi gerçekleştirdi. Şölen havasında geçen etkinlikte dikilen çam ağacı fidanlarına can suyu miniklerin mataralarından verildi.

Yeşil bir Uşak için seferberlik başlatan belediye tarafından çevre duyarlılığını arttırmaya yönelik yapılan faaliyetlere bir yenisi daha eklendi. Uşak Belediyesi ve Hasan Hilmi Ortaokulu ortaklığında Uşak Akse Çamlığında düzenlenen ağaç dikim töreninde 156 çam ağacı toprakla buluşturuldu.

Miniklerin, “Ağaç dikmek iyi bir şey, çevremizi yeşillendirmeliyiz, doğayı korumak için ağaç dikiyoruz.” gibi gülümseten söylemlerde bulunduğu etkinlikte Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan çocuklarla tek tek tanıştı. Anasınıfı öğrencileriyle sohbet eden ve gelecek hayallerini dinleyen Nurullah Cahan öğrencilerdeki duyarlılığı takdir etti.

“Çocuklarımız bizlerin ve ülkemizin geleceğidir.” diyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan miniklerle birlikte fidanları toprağa dikecekleri noktayı kazdı. ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ hadisinin verdiği hassasiyeti kente en iyi şekilde yansıttıklarını dile getiren Başkan Nurullah Cahan gençlere yönelik her türlü yatırımın önemli olduğunu vurguladı. Başkan Cahan, “Hasan Hilmi Ortaokulumuzun anasınıfı öğrencileriyle birlikte çam ağaçlarından oluşan fidanların dikimini gerçekleştirdik. Şehrimizi yeşillendirmek ve miniklerimize çevre bilincini aşılamak adına okulumuzla imza attığımız bu güzel proje kapsamında 156 ağacı toprakla buluşturarak ilk suyunu verdik. Ben okul müdürümüze, öğretmen arkadaşlarımıza, velilerimize ve çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Öz güvenleri tam olan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen çocuklarımızın çevreye yönelik duyarlılığını arttırmayı ve şehrimizi yeşillendirmeyi İnşallah bu tarz projelerle sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Okul Müdürü Kemal Sönmez ise, “Derslerimizde işlediğimiz doğa ve hayvan sevgisi gibi konularımızı bizzat yerinde görmek için böyle bir etkinlik planladık. Sağ olsun belediyemiz de bu konuda bizlere destek verdi. Başkanımız da buraya kadar teşrif etti, çok teşekkür ederiz. Her sene İnşallah bu şekilde bir planlama yapacağız.” diye konuştu.