Elit Life
Egeyön Haber

Vekil Öztürk, AK Partili Özkan’ın geçmişindeki FETÖ detayına dikkat çekti

Türkiye’de FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları yeniden alevlendi. CHP TBMM’de FETÖ/PDY’nin siyasi ayağının ortaya çıkarılması için araştırma önergesi verirken, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında dikkat çektiği FETÖ detayı gündeme oturdu.

Türkiye’de CHP ve MHP arasındaki FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları CHP grup başkanvekilleri tarafından sunulan araştırma önergesi ile yeniden alevlendi.Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da karşı karşıya kaldığı darbe girişiminin, Cumhuriyet tarihinin en vahim olaylarından biri olduğu vurgulandı. FETÖ’nün örgüt yapılanmasının karanlıkta bırakılmaması, siyasi, ticari, askeri, yargı, emniyet ve diğer tüm ayaklarının açığa çıkarılmasının tarihsel bir görev olduğu belirtildi.

ÖZTÜRK’TEN, ÖZKAN’IN GEÇMİŞİNDEKİ FETÖ DETAYI HATIRLATMASI

Gündeme gelen FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında FOX Ana Haber’de dile getirdiği sözlerle başka bir boyut kazandı. Öztürk röportajında Cahit Özkan’ın, FETÖ yapısı olduğu için kapatılan bir derneğin kurucu üyesi olduğunun özgeçmişinde yer aldığını belirtti. Meclis’in 27. dönem resimli albümünde Özkan’ın özgeçmişinde FETÖ’den dolayı kapatılan İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin kurucu üyesi olduğunun yer almasına dikkat çekti.

Devam eden FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın tartışmalarında CHP 6. araştırma önergesini meclise sundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ