Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Yaşar Üniversiteli Akademisyene ABD’de Önemli Görev

23.01.2019
A+
A-

Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ian Collins, yükseköğretimde dil eğitimi alanında dünyanın önde gelen akreditasyon kurumu olan CEA’nın (Commission on English Language Program Accreditation) Yönetim Kuruluna seçilme başarısı gösterdi.

Yaşar Üniversiteli Akademisyene ABD’de Önemli Görev

   Merkezi Washington’da bulunan ve İngilizce dil eğitim programlarına kalite belgesi verilmesinde Amerika’nın en üst düzey karar organı olarak kabul edilen CEA, aynı zamanda ABD Eğitim Bakanlığının dil öğretimi alanında yetki verdiği tek kalite kurulu olma özelliği taşıyor. CEA Yönetim Kurulunun çalışma prensipleri hakkında bilgi veren Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ian Collins, “Yönetim kurulumuz, CEA’nın çalışma ilkelerini belirlemek, programların akreditasyon kararlarını vermek ve CEA’nın İngilizce dil öğretimi ve idaresi alanında sürekli değişmekte olan ihtiyaçları karşılamaya devam edebilmesi için gerekli iyileştirmeleri sağlamaktan sorumlu. Ocak 2019 itibariyle görevime başladım. Benimle birlikte 13 üyeden oluşan kurul üyeleri zorlu bir seçim sürecinden geçti ve akademik nitelikleri ve deneyimleri ile alanlarının uzmanı kabul edildiler. Bu başarı, Türk yükseköğretim kurumları adına da gurur vericidir” dedi.

  CEA’NIN ÖNEMİ

  Yılda 3 defa toplanan kurul her toplantıda yaklaşık 30 kurumun kalite belgesi başvurusunu karara bağlıyor. Aralarında University of Illinois, Columbia University, Boston University gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin bulunduğu 350’ye yakın kuruma kalite belgesi veren CEA, Türkiye’den de Yaşar Üniversitesi, İTÜ, Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’ni akredite etmişti.

İZMİR (İHA)                                          

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.