Pimatech Reklamı
Egeyön Haber

Yeni üniversitelilerin e-kayıt işlemi bugün başladı!

2019-2020 Eğitim dönemi için üniversiteyi kazanan yeni adaylar, kazandıkları üniversitelere kayıt olmaları için e-kayıt işlemleri bugün başladı. E-devlet kapısı üzerinden yapılacak olan kayıtlar, yeni üniversiteli adaylarına kayıt için kolaylık sağlayacak. 

Yüksek Öğretim Kurumu’nun 2014-2015 yılından itibaren uygulamaya koyduğu e-kayıt sistemi bu yeni öncesi yeniden yeni üniversiteli adaylara hizmet verecek. Üniversiteli adayları, kazandıkları üniversiteye, üniversitenin bulunduğu şehre gitmeden e-devlet kapısı üzerinden kayır işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 2019-2020 Eğitim öğretim dönemi için e-kayıt işlemleri bu gün itibari ile başladı. E-kayıt sistemi e-devlet kapısında 21 Ağustos 2019 saat 23:59’a kadar hizmet verecek.

E-KAYIT İÇİN TIKLAYIN!

ÜNİVERSİTE ADAYLARINA UYARI!

Üniversite adayları, e devlet kapısından e-kayıt işlemleri yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Adayların “E-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğinde” yazısını görmeden sistemden çıkmamaları gerekiyor. Gelecekte herhangi bir sorun yaşamamak için de işlemin ekran görüntüsünün alınması gerektiği ifade ediliyor.

E-kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin bu işlem sonrasında kazandığı üniversitenin akademik takvimini takip ederek, ders kayıtlama döneminde takip etmesi gerekecek.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ