Yenilenebilir Enerji Kampı Bornova’da Başlıyor

Yenilenebilir Enerji Kampı Bornova’da Başlıyor
Yayınlama: 22.01.2018
A+
A-

Bornovalı çocuklar yarıyıl tatilini, Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi tarafından düzenlenen bilim etkinlikleriyle dolu dolu geçirecek. Yenilenebilir Enerji teması ile oluşturulan ve 30 Ocak’ta başlayarak 4 gün sürecek olan Bilim kampına katılanlar eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayacak.

Bornova Belediyesi düzenlediği çeşitli etkinliklerle yarıyıl tatilindeki öğrencilerin keyifli zaman geçirmesini sağlayacak. Okulların kapanması ile ilk ve ortaokul öğrencileri, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Buz Sporları Salonu’nda buz pateni keyfi yaşayacak.

Ayrıca Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi tarafından düzenlenen bilim etkinlikleriyle Yenilenebilir Enerji konularında eğitim verilecek. 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında 13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Bilim Kampı’nda Biodizel Üretimi, Güneş Fırını Yapımı, Güneş Pillerinin Yapısı, Fosil Yakıtlarının Özellikleri ile Ekolojik Kent Tasarımı ve Gezi konuların da atölyeler açılacak.  11-14 yaş arası çocuklar için kurulacak atölyelere kayır yaptırmak isteyenler 999 29 29 numaralı telefondan dahili 3300’ı arayarak bilgi alabilir.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.