Egeyön Haber

Özlem Çerçioğlu Kimdir?

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kimdir? İşte ‘Topuklu efe’ olarak bilinen Özlem Çerçioğlu’nun biyografisi… Özlem Çerçioğlu kimdir?

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kimdir?
Başkan Özlem Çerçioğlu, 11 Ağustos 1968’de AYDIN / Nazilli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’de tamamladı. 1988’de Selçuk Üniversitesi’nden mezun oldu. Üniversite öğreniminden sonra yurt dışında başarılı çalışmalara imza atarak adından söz ettirdi. Newyork’ta Müşteri İlişkileri Müdürü olarak görev yaptı. Özellikle kurduğu sosyal ilişkilerdeki başarısıyla Türk cemiyetlerinde görev almış, sanayici olarak da faaliyetlerde bulunmuştur.

İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’de tamamladı. 1988’de Selçuk Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversite öğreniminden sonra yurt dışında başarılı çalışmalara imza atarak adından söz ettirdi. New York’ta Müşteri İlişkileri Müdürü olarak görev yaptı. Özellikle kurduğu sosyal ilişkilerdeki başarısı Türk cemiyetlerinde etkin ve saygın görevlerde bulunmasına neden oldu.

Sanayici olarak da faaliyetlerde bulundu.

Eğitime destek çalışmaları, uyuşturucuyla mücadele, sokak çocuklarını kazanma, Atatürkçü düşüncelere sahip çıkma, nüfus planlaması gibi toplumsal içerikli projelerde görev aldı.

3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 22. dönem CHP Aydın Milletvekili olarak parlamentoya seçildi.

Aynı zamanda parlamentoda İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunda görev aldı.

22 Temmuz 2007’de 23. Dönem CHP Aydın Milletvekili olarak yeniden seçildi.

TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi Ve Teknoloji Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde partisinin ve Aydın’ın ilk kadın belediye başkanı seçildi.

Halkın güvenini ve takdirini alarak 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla Aydın’ın ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Halen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Özlem Çerçioğlu, evli ve 2 çocuk annesidir, İngilizce bilmektedir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerde CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı yeniden Özlem Çerçioğlu oldu.

Özlem Çerçioğlu kimdir?

29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde partisinin ve Aydın’ın ilk bayan Belediye Başkanı seçildi. Halkın güvenini ve takdirini alarak 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla Aydın’ın ilk bayan Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Halen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Özlem Çerçioğlu, evli ve 2 çocuk annesidir, İngilizce bilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Kimdir? 

Denizli’nin Adının Anlamı Nereden Geliyor ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İsmail AKSAKAL dedi ki:

    Sayın Başkanım önce selam ve saygılarımı iletir hayırlı akşamlar dilerim. Her kim olursa olsun Atatürk ün emeğini inkar ederse Allah burnundan fitil fitil getirsin ne diyelim hepimizin içi dolu sabır ediyoruz
    Sayın başkanın size ulaşmak istedim bi r türlü ulaşamadım Sayın başkanım ben size bu yazımı Ağrı ilinin Eleşkirt ilçesine bağlı düz yayla köyünden yazıyorum ilçemize Şükrü ÜNLÜ Adında bir müftü geldi bize akıl almaz yalanlar söyledi imam evini yıktırdı sonrada diyanet işleri başkanı değişince tayını konyaya bir kuruma atandı bizide köy üyü de perişan etti imam evini yapma zorunda kaldık inşaat devam ediyor yanlız biraz borcumuz var bayanlar duyarlı olduğu için size yazdın asıl , işin özü Atatürkçü olduğunuz için yardımcı olursunuz diye yazdım
    selamlar saygılar

BİR YORUM YAZ