Egeyön Haber

Neval Kütük yazdı: Öfke Yönetimi

Neval Kütük

Neval Kütük

Değişim Uzmanı

Merhaba sevgili okurlar, bu yazımda sizlere insan yaşamını  olumsuz yönde etkileyen bir duygudan, öfkeden bahsedeceğim. Öfke doğal bir duygudur, insanın kendini koruma dürtüsünden gelir. Öfke bastırıldığında bu duygu zarar verir ve kontrolden çıkar. Bu yüzden öfkenin sağlıklı bir şekilde ifade edilmesi çok önemlidir. Sağlıklı öfke ifadeleri, iletişimde samimiyet doğurur ve ilişkilere zarar vermez. Kısa süre içinde öfke yatışarak şefkat güneşi doğar. Öfke, şefkatin dönüşmüş halidir. Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla gerçekleşen ‘’Öfkeyi Dönüştürme Sanatı’’ Değişim Programı ile bu duygunun zarar verici etkilerinden kurtulacaksınız.

Dünya Değişim Akademisi, sizi yalnız bırakmıyor ve öfkeyi dönüştürmeniz için sizlere harika bir yöntem sunuyor.  ‘’Öfkeyi Dönüştürme Sanatı’’ Değişim Programı ile öfkeyi gözlemleyerek farkına varacaksınız. Böylece tepkisel davranmadan öfkenin yıkıcı etkilerinden özgürleşeceksiniz.  

Dünya Değişim Akademisi, orman ve denizin renkleri olan mavi ve yeşilin uyumunu hem logosunda hem de giysilerinde kullanıyor. Değişim merkezlerinde sizi Değişim fili karşılıyor. Değişim Fili,  Dünya Değişim Akademisi’nin maskotu. 

“Değişim” derken insanlığın pozitif yönde değişimini kastediyoruz. Değişim, bir süreçtir, akıştır ve sürekli devam eder. Fakat her değişim olumlu olmayabilir. Dünya Değişim Akademisi tarafından sunulan Değişim Programları aracılığıyla gerçekleşen değişim hep pozitif yöndedir. Değişim bir sanattır ve Değişim Sanatı sayesinde engeller aşılır, içinizdeki uyumuş potansiyeller ortaya çıkar. Değişim ile  kalıplardan özgürleşirsiniz, hayatınızın sorumluluğunu üstlenirsiniz. Değişim bitmek bilmeyen sonsuz bir yolculuktur ve çok heyecanlıdır. Bu yolculukta sizler de bizimle olabilirsiniz. 

 ‘Değişim Uzmanı kimdir? Değişim Uzmanı, insanların yaşadığı sorunları aşabilmesi için yöntemler sunar. Burada kastedilen yöntemler, Değişim Programlarıdır. Dünya Değişim Akademisi’nde 200’ e yakın Değişim Programı vardır. Değişim Uzmanları, bu programların uygulanmasında size rehberlik eder. Ayrıca   Değişim Uzmanı, insanların öz doğalarına dönmeleri yolunda yol gösterir. 

Değişim için her zaman bir organizasyon gereklidir. İşte bu organizasyonun diğer ismi, Dünya Değişim Akademisi’dir. Dünya Değişim Akademisi’nin amacı, insanlığın değişim ihtiyacını karşılamak ve değişimi bilimsel temellere oturtmaktır. Böylece içinizdeki tüm yıkıcı güçler yapıcı güçlere, negatif düşünceler de pozitif düşüncelere dönüşecektir. 

Özellikle günümüzde herkes için çok temel olan birkaç Değişim Programına örnek vermek istiyorum. 

‘’Değişim Sanatı’’ Değişim Programı ile değişimin önündeki engelleri aşacak ve her an değişim içinde olacaksınız. ‘’Kıskançlığı Aşma Sanatı’’ Değişim Programı ile kıskançlığın neden ortaya çıktığını anlayacak ve kaynağını bulacaksınız. Kıskançlık takdire dönüşecek. ‘’Mutlu Olma Sanatı’’ Değişim Programı ile mutluluğun ne olduğunu anlayarak mutsuzluğa neden olan şeyleri bırakacaksınız. Böylece gerçek mutluluğu yaşayacaksınız. ‘’Aşk Sanatı’’ Değişim Programı ile gerçek aşkın nasıl yaşanacağını keşfedeceksiniz böylece aşk sayesinde yaşamı her an kutlayacaksınız.

Sizlere bu yazımda ‘’Öfkeyi Dönüştürme Sanatı” Değişim Programından bahsedeceğim. ‘’Öfkeyi Dönüştürme Sanatı” Değişim Programını Dünya Değişim Akademisi merkezlerinde yüz yüze veya online olarak uygulayabilirsiniz. Program, 8 çalışmadan oluşuyor ve her çalışma 45 dakika sürüyor. Her çalışmada öfkeyi dönüştürücü  aydınlatıcı bilgilendirmelere ve pratik uygulamalara yer veriliyor. 

 Pratik uygulamalar; nefes, vücut çalıştırma ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor.  Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik olarak uygulanıyor ve böylece duygu, düşünceler yatışıyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor. 

Öfke, normal, doğal bir duygudur ve duygusal bir tepkidir. Eleştirildiğinizde, engellendiğinizde, kısıtlandığınızda öfkelenirsiniz. Öfke, istenmeyen bir duygudur ve o yüzden kurtulmak istersiniz. Öfkeyi bastırdığınızda öfke patlamaları ortaya çıkar ve sorun daha da büyür. Bunun için, öfkenin nedenlerini bulmak, öfkeyi sağlıklı bir şekilde ifade etmek en doğru çözümdür.

Öfkenin ne zaman ortaya çıktığını bilirseniz, öfkelendiğinizde ne yapmanız gerektiğini de bilirsiniz. Sağlıklı öfke ifadeleri, öfkenin şefkate dönüşmesini sağlar. Öfke, şefkatin dönüşmüş halidir. ‘’Öfkeyi Dönüştürme Sanatı’’ Değişim Programı ile öfke ortaya çıktığında yargılarınızı, eleştirilerinizi bir kenara bırakarak gözlemci kalabileceksiniz. Olaya dışardan bakabileceksiniz. Öfke farkındalığı, öfke yönetimini kolaylaştırır.

‘’Öfkeyi Dönüştürme Sanatı’’ Değişim Programı sayesinde anlayış gerçekleşecek. Sevgi, huzur, coşku ile dolacaksınız. Öfke dönüştüğünde kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Büyük bir rahatlama ortaya çıkacak ve gerçek mutluluğu yaşayacaksınız.

Yazımı sonlandırmadan, sizlere Değişim Uzmanlığı Eğitiminden bahsetmek istiyorum. Bu eğitim,  Dünya Değişim Akademisi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM) işbirliği ile gerçekleşiyor. Eğitim, 8 gün her gün 2 saat olmak üzere toplam 16 saatten oluşuyor. 

Eğitim sonrasında Değişim Uzmanı oluyorsunuz ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifika alıyorsunuz. En yakın Değişim Uzmanlığı Eğitimi Haziran ayında gerçekleşecektir. Eğitime katılarak Değişim Uzmanı olabilir, hem kendinizi, hem de tüm dünyayı değiştirebilirsiniz. 

Bir sonraki yazıda farklı bir Değişim Programı ile sizlerle olacağım. Yukarıda bu haftaki yazı kapsamında hazırlanan videoyu izleyebilirsiniz. Bizi takipte kalın.

Sevgilerimle

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı 

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

0530 877 06 04

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ